Taisto Liinibusside väljumistele saad 10 päeva ette osta pileti järgmistest bussijaamadest:

E T K N R 7:30-19:30,

L 8:00-19:00, P 9:00-19:00

Lastekodu 46

Tartu bussijaam

E T K N R 7:30-20:00,

L 8:00-18:00, P 9:00-17:00

Turu 2

Võru bussijaam

E T K N R 7:30-18:30,

L 9:00-17:30, P 9:00-18:30

Vilja 2

Pileteid saab osta kõigil väljumistel ka Taisto bussijuhilt. Pileti eest on võimalik tasuda sularahas, pangakaardiga ja kõigi Ühiskaardi süsteemi kaartidega. Kui soovid pileti eest tasuda kaardiga, siis palun teavita sellest bussijuhti kohe piletiostu alguses. Taisto bussides saab ka Ühiskaardile raha juurde laadida.

Bussijaamad ei saa kunagi Taisto liinibussidel kõiki istekohti eelmüügist välja müüa, alati jääb teatud arv istekohti ainult bussijuhil müümiseks, seega kui bussijaama kassast või internetist piletit ei saa, tasub seda alati tulla küsima ka bussijuhilt.

Liinibuss ei ole sobilik koht rahavahetuseks! Piletiostul ei ole sobiv tasuda suurema kui 20 eurose rahatähega.

TaistoLiinid.ee internetilehel kuvatud hindadega saab bussipileti osta bussijuhilt ja need võivad erineda bussijaamades müüdavatest bussipiletite hindadest. Bussijaamadest piletiostul võib olla kehtestatud bussijaama poolt täiendav teenustasu.

Kui soovid osta bussipiletit tavapärasest soodsama hinnaga, siis enne pileti ostu esita bussijuhile soodustust tõendav dokument või kui pilet on ostetud eelmüügist, siis esita bussijuhile bussi sisenedes pilet koos soodustust tõendava dokumendiga.

Iga sõitja peab omama ühissõiduki kasutamiseks sõidupiletit või muud sõiduõigust tõendavat dokumenti. Alles seejärel on sõitjal õigus bussi salongis hõivata koht.

Ühissõidukisse esiuksest sisenemisel peab sõitja esitama ühissõiduki juhile eelnevalt omandatud sõidupileti või muu sõiduõigust tõendava dokumendi. Sõidupileti puudumisel peab sõitja ostma sõidupileti sõiduki juhilt kohe pärast sisenemist.

Konkreetsele reisile ostetud pilet kehtib ainult sellele reisile, millele see on müüdud. Sõitja peab pileti saamisel kohe kontrollima piletil olevate andmete õigsust ja pileti hinna vastavust tasutule, hilisemaid pretensioone ei rahuldata.

Pilet annab õiguse sõiduks vaid sõitjale, kes selle alusel sõitu alustas. Pileti üleandmine teisele sõitjale ei ole lubatud.

Sõitja on kohustatud hoidma sõidupileti alles sõidu lõpuni ja esitama sõidupileti või muu sõiduõigust tõendava dokumendi kontrollimise õigust omavale isikule tolle esimesel nõudmisel. Sõidupilet ei ole sõitja omand, vaid on dokumendiks, mis tõendab lepingulist vahekorda sõitja ja veoteenust osutava vedaja vahel.

Sõidupileti kaotamisel kaotab sõitja ka sõidu õiguse.

Kaotatud pileteid ei asendata ja nende maksumust ei hüvitata.

Ühissõidukile pileti ostnud, kuid sellest maha jäänud sõitja kaotab õiguse sama piletiga sõita mis tahes teises ühissõidukis. Piletit tagasi ei osteta ja raha ei tagastata.

Pileti tagastamine

Veebipileti ost

Taisto Liinibussidele saab pileteid 10 päeva ette osta internetiportaalist Tpilet.ee Pileti ostmiseks sisestage sobiv lähtepeatus ning sihtpeatus ja bussipiletite hindade nägemiseks valige reisi kuupäev. Tpilet.ee lehel kuvatud piletite hinnad kehtivad ainult sel hetkel pileti ostul ja võivad erineda piletihindadest bussijaamades ja bussis. Alates 1. novembrist 2020 kehtestas Tpilet.ee piletite ostmiseks teenustasu 0,50 €, mis lisandub iga pileti hinnale;

Internetist ostetud pilet on võimalik enne välja printida vastava bussijaama kassas või piletimüügiautomaadis, samuti võib bussijuhile esitatava pileti ise välja printida või näidata seda oma nutiseadme ekraanil. Kui sisestate pileti ostmisel oma nime, siis piisab, kui ütlete bussijuhile, et teil on ostetud nimeline pilet ja te pääsete bussi vastava isikut tõendava dokumendi esitamisel.

NB! Bussi sisenemisel kontrollitakse kõik piletid elektrooniliselt. Kui bussipiletit on ebaseaduslikult paljundatud, siis bussi pääseb ainult esimene vastava pileti esitaja.

Pilet kehtib bussi sisenemiseks ainult vastavast piletile märgitud peatusest ja väljumise kellaajal. Näiteks Tallinna bussijaamast pealetulekuks ostetud pilet ei kehti enam Tallinnas Vana-Pääsküla, Lennujaama või Reisisadama bussipeatuses, selleks valige vastav peatus reisi algpeatuseks (näiteks Vana-Pääsküla). Ostetud pilet kaotab kehtivuse piletile märgitud bussi väljumisaja ületamisel ja algpeatuses on bussijuhil õigus vaba istekoht väljamüüa.

Osta pilet